Schlitz PIANALE Akademisi Masterclassları – 4 ve 5. Günler

4. Gün | Day 4

Bugün PIANALE’nin dördüncü günüydü ve benim için dolu bir gündü. Hem Prof. Uta Weyand ile ilk dersimi, hem de Prof. Grigory Gruzman ile ikinci dersimi yaptım. Weyand’ın öğretim şekli özel bir ders gibiydi. Parçadaki düzeltmelerden ve iyileştirmelerden değil, piyanoyu hissetmek, onunla bir olmak gibi konulardan çalıştık. Daha pedagojik bir yaklaşımı vardı.

Today was the fourth day of PIANALE and it was a busy day. I had my first lesson with Prof. Weyand, and second lesson with Prof. Gruzman. In my opinion, Mrs. Weyand’s method of teaching was more like a private lesson, rather than a masterclass. Instead of improving specific things in pieces, we studied on the feeling keys, being one with the piano, and so on.  She had a more pedagogical approach.

IMG_7707.jpg


5. Gün | Day 5

Bugün PIANALE’nin beşinci günüydü, benim dersim yoktu ancak iki saatlik bir çalışma zamanım vardı. Akşam ise harika bir konser programı vardı. Büyük katılımcıların verdiği “İspanya” temalı konsere gittik.

Today was the fifth day of PIANALE, I didn’t have a lesson today, I studied until the concert at night. The concert was wonderful, it was a “Spanish” themed concert, performed by Senior PIANALE participants.

IMG_7694.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s