Hakkımda

2000 yılında İzmir’de doğdu. Piyano’ya 6 yaşında Ayşe Yavaş ile başladı. Ortaokul ve Lise’yi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda okuyup burada Doç. Aslı Tuncay ile toplam 9 yıl çalıştı. 2019’dan beri çalışmalarını Almanya’da Staatliche Hochschule für Musik Trossingen’de Prof. Tomislav Nedelkovic Baynov ile sürdürmektedir.

Almanya’nın Trossingen kentinde okuduğu üniversitede düzenlenen “Atölye Günleri” kapsamında bestelemiş olduğu “Aksak Ölçüde Rondo” eseri kurduğu yeni müzik topluluğu Feynman Ensemble tarafından seslendirildi ve profesyonel kaydı yapıldı. Aynı zamanda Prof. Sonja Schmid ile bir workshop da yaptılar. (2021)

Bulgaristan’da düzenlenen II. Tryavna Art Festival Piyano Yarışmasında 1.lik ödülü ve altın madalya kazandı. (2020)

Fas’ın Başkenti Rabat’ta (AAF) Alink-Marta Argerich Foundation üyesi “13. Prenses Lalla Meryem Piyano Yarışması”nda 2.lik ödülü aldı, aynı zamanda “En İyi Türk Eseri Yorumu”  Yunus Emre özel ödülünü de kazandı. Ödüllerini Rabat Büyükelçisi Ethem Barkan Öz ve Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdür Vekili Özgür Kuş’tan aldı. (2018)

Bulgaristan’ın Albena kentinde düzenlenen uluslararası “Heirs of Orpheus” piyano yarışmasında 3. lük ödülü aldı. (2018)

Ayvalık’ta Prof. Filiz Ali’nin yönetimi altında her yıl gerçekleşen AIMA Uluslararası Müzik Akademisi İdil Biret piyano masterclasslarına katılıp kapanış konserlerinde yer aldı. (2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019)

İdil Biret’in AIMA Masterclass’ından seçtiği dört öğrenciden biri olarak Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nin sezon açılış konserinde yer aldı. (2017)

Gürcistan’ın Tiflis kentinde düzenlenen II. Mozart Yarışması’nda Üçüncülük ödülü kazandı. (2017)

TRT Radyo 3’te yayınlanan Allegro programının 23 Nisan ve 29 Ekim bayramları özel yayınlarına katıldı, besteleri de dahil olmak üzere performansları seslendirildi. (2017)

Bursa’da düzenlenen I. Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması’nda Üçüncülük ödülü kazandı. (2016)

Almanya’da Schlitz şehrindeki PIANALE Junior organizasyonuna katıldı, Prof. Grigory Gruzman, Prof. William Fong ve Prof. Uta Weyand ile çalıştı. Masterclass konserinde diğer eserlerin yanında kendi bestesi Tavşan ve Kaplumbağa’yı da çaldı. (2016)

2015 Eylül ayından beri Andante Klasik Müzik Dergisi’nde yazılar yazmaktadır. 

New York’taki Golandsky Enstitüsü’nün verdiği burs ile Princeton Üniversitesi’nde yapılan Taubman tekniği seminerleri ve masterclasslarına katıldı. Prof. Ron Stabinsky’nin çalıştayında “Gılgameş” ve “Karagöz Hacivat” adlı bestelerini çaldı. (2015)

Salzburg’da Mozarteum Üniversitesi’nde düzenlenen Richard Strauss yarışmasında finale kalan 6 öğrenciden biri oldu. (2014)

Üstün yetenekli/zekalı çocuklara Devlet tarafından özel eğitimin verildiği T.C. Milli Eğitim Bakanlığı “BİLSEM” programında 9 yıl eğitim gördükten sonra mezun oldu. Konak Bilsem’in M.E.B tarafından onaylanan resmi marşını bestelemiştir. (2014)

İzmir Ulusal Piyano Yarışması’nda 90 katılımcı arasından Türkiye birinciliği ve altın madalya kazandı (2011). YAMAHA Avrupa Piyano Yarışmasında “Jüri Özel Ödülü”nü kazandı (2014).

2012‘den beri Emre Elivar, İdil Biret, Muhiddin Dürrüoğlu, Gülsin Onay, Rolf Plagge, Jean-Bernard Pommier, Edna Golandsky, Mary Moran ve John Bloomfield’in piyano, Fazıl Say’ın kompozisyon masterclasslarına katılmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s