Princeton Üniversitesi Edna Golandsky Taubman Sempozyumu | 2. Gün

Bugün Princeton Üniversitesi’nde yapılan sempozyumun ikinci günüydü ve günüm ikinci hocam Mariko Sato’yla yaptığımız ilk ders ile başladı.

Today was the second day of the symposium and it started with my first lesson with Mariko Sato.

Mariko Sato & Emre Nurbeyler

Marika hocam ile dersimden sonra kuruculardan John Bloomfield’ın “Teknik Klinik” adlı çalışması vardı. Bu çalışmada insanlar parçalarında yaşadıkları problemleri soruyorlar, Bloomfield ise onlara çözüm öneriyor.

After my lesson with Mariko, John Bloomfield had a study called “Technic Clinic”. In this study, people bring their problems and he tells how they can solve them.

Technic Clinic

Öğleden sonra Edna Golandsky’nin algılar ve gerçeklik (Perception and Reality) semineri vardı. Bu seminerde Golandsky dün bahsettiğim gibi piyano çalarken hissedilenler ve gerçekte olanlar arasındaki bağı güçlendirmenin yolları anlattı.

In the afternoon Edna Golandsky gave a lecture about Perception and Reality. As I mentioned yesterday, this is about strengthening the connection of what you feel and what actually is happening.

Perception & Reality
Perception & Reality

Akşam farklı bir seminer vardı: Sağlıklı biçimde yazı yazmak. Bu seminerde ister bilgisayar, telefon klavyesi olsun, ister kalem kağıt olsun, her şekilde yazı yazarken parmak ve ellerimizi sağlıklı kullanmanın yollarını anlatan bir seminer vardı.

In the evening, there was something different: a Healthy Typing lecture. It was a lecture about computer and phone keyboards, mouses, and tranditional pen and paper, and how to use them without injuring ourselves. Gece ise bir trio konseri vardı. Fotoğraf çekemedim ancak programı burada: After that there was a trio concert. I couldn’t take any photos but here’s the program: IMG_5201Yarın masterclass’ta sahne Rachmaninoff’tan Prelude Op. 32 No. 12 çalıyorum.

Tomorrow I’m playing Rachmaninoff Prelude Op. 32 No.12 at masterclass.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s