Gürcistan Tiflis Mozart Yarışması ve Festivali – 4 ve 5. Günler

4. Gün | Day 4

Bugün Tiflis’e olan yolculuğumun dördüncü günüydü ve aynı zamanda büyük grupların yarıştığı gündü.Bizim grupta en son ben çıkıyordum. Sabahtan provamı yaptıktan sonra öğlen saat 15:oo’te yarışma başladı. Ben Mozart Sonat No. 7 (Do maj. K. 309) ve Ravel’den Alborada del Gracioso çaldım.

Today was the fourth day of my trip to Tbilisi and it was the day of competition for the senior group. I played last at my age group. After my rehearsal in the morning the competition began at 3:00 pm. I played Mozart Sonata No. 7 (K. 309,  C Maj.) and Ravel’s Alborada del Gracioso.

prova.jpg
Prova | Rehearsal

IMG_0207.jpg

Yarışma geceye kadar sürdü. Bittikten sonra piyanonun akortu yapıldı ve daha önce hiç görmediğim bir şeye tanık oldum. Kuyruklu piyanonun içinin açılmasını hiç görmemiştim.

The competition lasted until night time. After it was over the piano was tuned, and I saw something for the first time: a disassembled concert grand.

IMG_0271.jpg

IMG_0276.jpg
Meraklı bir Emre | A curious Emre

Saat 22:00 gibi finale kalanlar açıklandı. İçlerinde ben de vardım! | The jury announced the finalists at 10:00 pm. I was on the list too!

IMG_0284.jpg


5. Gün | Day 5

Bugün yarışmanın finali vardı. Finalde sadece Mozart çalınıyordu, kaydımı buradan dinleyebilirsiniz.| Today was the day of the finale round. Finalists only played their Mozart pieces. You can listen to my recording here.

IMG_0316.jpg
Yarışmadan sonra finalistler | Finalists after the competition

Akşam yemek için otelimizin bulunduğu Agmashanebeli bulvarının ortasındaki Özgürlük Meydanı’na gittik. Manzara çok güzeldi. | We had our dinner at Freedom Square, which is in the middle of Agmashanebeli Boulevard. The view was awesome.

Screen Shot 2017-01-29 at 21.05.34.png

Yarın sadece masterclasslar olacak, yarından sonra da ödül töreni var. | Tomorrow is reserved for masterclasses, and then there’s the Award Ceremony the day after.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s