Gülsin Onay İKSEV 2016 Piyano Masterclass – 1. Gün

Bugün ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nda düzenlenen ve 4 gün sürecek olan piyano masterclassının ilk günüydü. 4. günün sonunda da bir konser olacak.

Yönetim kurulu başkanlığında Filiz Sarper Eczacıbaşı’nın bulunduğu İKSEV, Uluslararası İzmir Festivali ve Türkiye genelinde kültür ve sanat festivalleri düzenleyen bir vakıf. Aynı zamanda İKSEV’in “MÜZİKSEV” projesi kapsamında barındırdığı çok kapsamlı, halka açık bir kütüphanesi bulunmakta. Bu kütüphanede Türk sazları koleksiyonu, plaklar, CD’ler, çağdaş Türk bestecilerine ait notalar, kitaplar ve Dr. Nejat Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışmasına katılan eserlerin notaları bulunuyor.

Today was the first day of the famous pianist Gülsin Onay’s piano masterclass at İzmir Culture, Art and Education Foundation “İKSEV”. After 4 days of study, it’s going to end with a concert.

İKSEV organizes International İzmir Festival and many cultural festivals around Turkey. Also there’s a large public music library which is built under İKSEV’s “MÜZİKSEV” project. This library contains a collection of Turkish instruments, Turkish composers’ scores and books, CD’s, gramophone records, and scores of Dr. Nejat Eczacıbaşı Composing Competition participators.

İKSEV’in giriş kapısından girdiğim anda piyano sesleri kulağıma gelmeye başladı. Müzik ile uğraşmanın en sevdiğim yanlarından biri de ortamın daima melodiler ile dolu olması. Türkiye’nin her yerinden gelen arkadaşlarla hasretler giderildikten sonra çalışmalar başladı…

I could hear the sound of piano right after entering the building. I guess this is one of my favorite things about being a musician, an ambient filled with music. After getting together with friends from all over the country, the studies began…

img_1278

Screen Shot 2016-02-03 at 03.20.45.png

Bugün herkes parçalarını çaldı, yarın ağırlığı çalışmaya vereceğiz.

Today everybody played their pieces, tomorrow we will focus on studying.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s