AIMA 2015 İdil Biret Piyano Masterclass – 1. Gün

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi AIMA her sene olduğu gibi bu sene de dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’i öğrencilerle buluşturuyor. Tekrar Ayvalık’ta olmak harika. Dokuz gün sürecek olan masterclassta bu sene Chopin ve Scriabin çalışılıyor. Ben de Chopin’den Etude Op. 10 No. 2, Grande Valse Op. 34 No. 2 ve Nocturne Op. 9 No. 2 çalışıyor olacağım.

Dün Ayvalık’a vardıktan sonra annemler otele, ben AIMA binasına yerleştim. Odamız harikaydı, arkadaşım Ferhat Can Büyük ile aynı odada kalıyoruz.

Ayvalık International Music Academy “AIMA” once again brings world-famous Turkish pianist Idil Biret to students. It’s great to be at Ayvalık again. In this 9-day masterclass I will be studying Chopin Etude Op. 10 No. 2, Grande Valse Op. 34 No. 2, and Nocturne Op. 9 No. 2.

Yesterday I settled in to my room at AIMA and it’s a lovely place. I’m staying with my friend (and now my roommate) Ferhat Can.

DSCN5598

Odamızdan her sabah bizi karşılayan fevkalade manzara | Beautiful view from the room we stay at

Screen Shot 2015-09-13 at 00.44.32

AIMA’dan bir kaç manzara daha | More landscape shots from AIMA

AIMA’nın çok sevdiğim yanlarından biri de konumu. Çalışmalarla dolup taşan bir haftayı harika bir atmosferde geçirmek hakikaten çok motive edici.

One thing I love about AIMA is its location. Spending a week full of studying in a place like this is way better.

Screen Shot 2015-09-13 at 11.51.33

Masterclass’larda bence en önemli şeylerden biri dinlemek. Hem birebir çalışırken, hem başkaları çalışırken farklı fikirler görmemiz açısından çok yararlı.

I think that one of the most important things at a masterclass is listening. Both when you’re studying, or somebody else is studying, listening is important for observing new and different ideas.

IMG-20150830-WA0002

Akşam masterclass grubu olarak hep beraber sohbet dolu keyifli bir yemek yedik. Harika bir gun geçirdik, hem verimli hem eğlenceliydi. Yarın ben de çalacağım, benimle birlikte 4 kişi daha çalışacak.

In the evening we were together at dinner, too. We had a great day, both productive and fun. I’m going to play tomorrow, along with 4 other people.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s