Princeton Üniversitesi Edna Golandsky Taubman Sempozyumu | 6. Gün

Bugün Princeton Üniversitesi’nde yapılan Taubman sempozyumunun altıncı günüydü ve günümüz Prof. Mary Moran’ın “Şekillendirme” semineri ile başladı. Moran, ellerimizi belli durumlarda hangi pozisyonlara sokmamız gerektiğini anlattı.

Today was the sixth day of the symposium and it started with Prof. Mary Moran’s “Shaping” lecture. In this lecture, she explained how we should shape our hands and arms in specific situations.

Mary Moran & Emre Nurbeyler

Ünlü heykeltraş Henry Moore’un “Oval with points” (Uçları olan oval) heykeli çok ünlü. Her gün yanından geçiyorduk, sizinle paylaşmak istedim.

I wanted to share this famous sculpt called “Oval with Points” by famous sculptor Henry Moore.

IMG_0536

Öğleden sonraki masterclassta Prof. John Bloomfield öğrencisi Thomas Lee ile birlikte Chopin’in üçüncü sonatını çalıştı.

In the afternoons masterclass Prof. John Bloomfield studied Chopin’s third sonata with his student Thomas Lee.

John Bloomfield & Thomas Lee, Chopin Sonata No. 3
John Bloomfield & Thomas Lee

Akşam ise harika bir konser vardı. Ünlü caz piyanisti Dick Hyman, Woody Allen’ın tüm filmlerinin müziklerini yapmış olan usta bir sanatçı. Konserinde de ilk önce çok ünlü bir kaç parçayla başladı, sonra eskiden yapmış olduğu doğaçlamalardan çaldı, en sonda ise izleyicilerin istek parçalarıyla konseri bitirdi. Çok eğlendik, harika bir konserdi.

In the evening there was an awesome concert. Famous Jazz pianist Dick Hyman is a really good pianist and also a composer. He composed the soundtracks of every Woody Allen movie! He began his concert with some famous old jazz pieces, then he played his earlier improvisations he made, and he finished the concert with audience’s requests. We had a lot of fun, it was a great concert.

Yarın büyük bir parti var. Harika olacak. Tomorrow there’s a big party, it will be great.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s