Princeton Üniversitesi Edna Golandsky Taubman Sempozyumu | 4. Gün

Bugün sempozyumun dördüncü günüydü ve Prof. John Bloomfield’ın Teknik Klinik dersiyle başladı.

Today was the fourth day of the symposium and it began with Prof. John Bloomfield’s Technic Clinic.

Öğleden sonra enstitünün kurucularından Prof. Mary Moran’ın “Öğretimin Aşamaları” adlı toplu dersi vardı. Bu derste Mary Moran normal bir masterclass gibi bir çalışma yaptı, tek farkı problemlerimizi düzeltirken bunları bir öğretmen olarak nasıl yaptığını anlattı. Piyano hocalarına yönelik bir çalışmaydı.

In the afternoon Prof. Mary Moran had a lecture called “Process of Teaching”. This was just like a masterclass, but she also explained what she did. It was a lecture for teachers.

Akşam Prof. Ron Stabinsky’nin McAlpin prova salonunda Jazz ve Emprovizasyon (Doğaçlama) dersi vardı. Ben de bestelerimi çalmayı teklif edince tabii ki dedi. Bestelerimden Karagöz ile Hacivat ve Gılgameş’i çaldım ve bölüm bölüm hikayelerini anlattım (konuşmam ingilizce, zamanım olduğunda altyazı koyacağım). Gılgameş’i çaldığım kayıt burada:

In the evening there was Prof. Ron Stabinsky’s Jazz and Improvisation lecture. When I told him I wanted to play my compositions, he accepted. I played “Karagöz and Hacivat” and “Gilgamesh” and also told their stories. Here’s the Gilgamesh part:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s